Nowoczesność w analizie mleka i produktów mleczarskich
Home » Wydarzenia » Prezentacja najnowocześniejszego sprzętu do mikrobiologii podczas RoadShow organizowanym przez Don Whitley Scientific

Prezentacja najnowocześniejszego sprzętu do mikrobiologii podczas RoadShow organizowanym przez Don Whitley Scientific

06.11.2023r.

Don Whitley Scientific Ltd.  – producent specjalistycznego sprzętu do mikrobiologii i biotechnologii po raz kolejny zawitał swoim Laboratorium Mobilnym do Polski w trakcie wielotygodniowej jesiennej trasy po Europie.  Przystankami podczas RoadShow były tym razem dwa polskie miasta.  Dnia 10 października gościliśmy na Uniwersytecie Gdańskim a 11 października w Centrum Medycyny Translacyjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Kim jest Don Whitley Scientific?

Don Witley Scientific to firma utworzona przez Dona Whitleya w Wielkiej Brytanii w 1976 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się tworzeniem oraz dostarczaniem innowacyjnego sprzętu do hodowli bakterii w warunkach beztlenowych lub ściśle określonych warunkach tlenowych, a także innego sprzętu do mikrobiologii, Z urządzeń firmy DWS korzystają już laboratoria umiejscowione w każdej części świata. W oparciu o wieloletnią współpracę z największymi jednostkami laboratoryjnymi, w fabrykach DWS powstają najbardziej zaawansowane technologicznie komory izolacyjne, urządzenia mikrobiologiczne, systemy do manipulacji gazami i innych produktów, które są niezbędne w badaniach biologicznych i mikrobiologicznych. Don Whitley Scientific to nie tylko dostawca sprzętu, ale także partner w handlu oferujący wsparcie techniczne oraz szkolenia, którego głównym celem jest w pełni spełnienie oczekiwań klienta oraz dostarczenia mój jak jak najlepszych do pracy.

Gdańsk – pierwszy przystanek w podróży po Polsce

W dniu 10 października na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy Wydziale Biologii gościliśmy Państwa w mobilnym laboratorium, gdzie mogliście posłuchać krótkich lektoratów na temat całego wyposażenia. Dużym zainteresowaniem cieszyliśmy się także wśród studentów, którzy z dociekliwością dopytywali o dostępne funkcjonalności sprzętu. Własnoręcznie mogli sprawdzić jego działanie i poczuć się jak prawdziwi naukowcy.

Roadshow w Polsce 2023

Warszawa – serce naszej stolicy

11 października Don Whitley Scientific  zaparkowało w Centrum Medycyny Translacyjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Był to dla nas również kolejny dzień bez wytchnienia, w trakcie którego prezentowaliśmy asortyment DWS . W tym dniu w głównej mierze przychodzili do nas Profesorowie uczelni wyższych jak i Pracownicy laboratoriów. Głównym tematem rozmów było dostosowanie produktów do zmieniających się ciągle potrzeb na rynku.

W świecie nauki i badań mikrobiologicznych Don Whitley Scientific stanowi niezastąpionego partnera, dostarczająco narzędzia, które wspomaga oraz potrafi zautomatyzować codzienne prace w laboratorium. Jako firma o ugruntowanej pozycji oraz bogatej historii sukcesów, Don Whitley Scientific w dalszym ciągu pozostaje na czele innowacji zakresie sprzętu laboratoryjnego dla sektora mikrobiologii.

Roadshow w Polsce 2023

Bentley Polska jako wyłączony dystrybutor sprzętu DWS na terenie Polski, cieszymy się z tak wspaniałego partnera i jesteśmy dumni z możliwości wprowadzania najnowszych technologii także do polskich laboratoriów.