Nowoczesność w analizie mleka i produktów mleczarskich
Home » Mikrobiologia » 7 powodów, dla których warto wybrać komorę hipoksyjną od Don Whitley Scientific

7 powodów, dla których warto wybrać komorę hipoksyjną od Don Whitley Scientific

29.02.2024 r.
Mając na rynku kilka rodzajów komór i inkubatorów do hipoksji, być może zastanawiasz się, co wyróżnia stacje robocze Whitley Hypoxystation? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć...
  1. Stwarza fizjologicznie odpowiednie warunki dla swoich komórek

Hypoksja wpływa na wiele różnych typów komórek w organizmie, w tym komórki krwi, mięśni, neuronów, nabłonka, układu odpornościowego i wielu innych. Ilość tlenu otrzymywanego przez każdy typ komórki może się znacznie różnić, a dzięki hipoksystacji można ustawić dokładne wymagane stężenie, w zakresie od 0,1% do 20% .

  1. Naśladuje mikrośrodowisko guza

Chociaż mikrośrodowisko guza nie ma określonego stężenia tlenu, istnieją obszary niedotlenione. Wytworzenie i przerwanie skomplikowanego układu naczyń krwionośnych podtrzymujących nowotwór może zmienić ilość otrzymywanego przez nowotwór tlenu. Aby to naśladować, opracowaliśmy oprogramowanie do profilowania tlenu, które umożliwia użytkownikowi szybkie przełączanie pomiędzy różnymi stężeniami tlenu.

  1. Zapewnia komfort pracy

Zdajemy sobie sprawę, że badacze mogą potrzebować dużej ilości czasu na pracę z  komórkami w stacji hipooksydacyjnej, dlatego opracowaliśmy nasze opatentowane owalne porty membranowe. Zapewniają one nie tylko wygodną pozycję spoczynkową dla przedramion, ale także umożliwiają większą manewrowość na stanowisku pracy, dzięki czemu nic nie jest poza zasięgiem.

  1. Łatwa w czyszczeniu

Regularne czyszczenie stacji Hypoxystation pomaga w utrzymaniu sterylnego środowiska do badań. Stacja Hypoxystation może być wyposażona w zdejmowany przód, który można zdjąć w ciągu kilku sekund. Ułatwia to łatwe i dokładne czyszczenie, a także pozwala na wprowadzenie większych elementów wyposażenia laboratoryjnego, jeśli zajdzie taka potrzeba.

  1. Oszczędza czas

Śluzy powietrzne są kluczową cechą wszystkich stacji hipooksydacyjnych Whitley, umożliwiającą wprowadzenie sprzętu i próbek do środowiska komory głównej. Zaprojektowane tak, aby wyeliminować jak najwięcej tlenu, cykle śluzy powietrznej minimalizują poziom zaburzeń tlenu, zanim obiekty wejdą do zmodyfikowanej atmosfery. Czasy cykli różnią się w zależności od wielkości śluzy i trwają od 20 sekund do 5 minut.

  1. Zapewnia kontrolę i optymalizację badań

Stacja hipooksydacyjna Whitley stale monitoruje wewnętrzny poziom tlenu, a informacje te są z kolei rejestrowane przez nasze oprogramowanie do rejestrowania danych. W stacji Hypoxystation można przechowywać informacje z maksymalnie 31 dni, co umożliwia badaczowi łatwy przegląd poziomów tlenu i ocenę możliwości dalszej optymalizacji eksperymentów.

  1. Zaprojektowana z myślą o użytkowniku

Intuicyjny kolorowy ekran dotykowy steruje i wyświetla stan wszystkich parametrów jednocześnie. Stany alarmowe są wyraźnie wyświetlane, kod PIN zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, a unikalny system nawilżania usuwa nadmiar wilgoci – więc Ty nie musisz!

Newsletter
Spodobał Ci się ten artykuł? Zasubskrybuj nasz newsletter, aby otrzymywać więcej podobnych treści, być na bieżąco z najnowszymi produktami oraz ekskluzywnymi ofertami!

Współadministratorem danych jest firma Bentley Polska Sp. z o.o. Twój adres e-mail będzie wykorzystywany jedynie do rozsyłania informacji marketingowych. Zawsze możesz zrezygnować z otrzymywania naszych wiadomości. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres e-mail: iod@bentley.pol.pl

Komory hipoksyjne
Komory o ściśle kontrolowanych warunkach O2 i CO2. Sprawdź naszą ofertę!
Dowiedz się więcej