Nowoczesność w analizie mleka i produktów mleczarskich
Home » Seminaria i targi » Webinar: „Transplantacja mikrobioty kałowej a potencjał kliniczny ludzkiego mikrobiomu”

Webinar: „Transplantacja mikrobioty kałowej a potencjał kliniczny ludzkiego mikrobiomu”

25.10.2022r.

Dołącz do nas na bezpłatne seminarium internetowe prowadzone przez firmę Don Whitley Scientific!

Serdecznie zapraszamy na kolejne bezpłatne Webinarium„Transplantacja mikrobioty kałowej a potencjał kliniczny ludzkiego mikrobiomu” organizowane przez firmę Don Whitley Scientific  Ltd. Wykład będzie prowadzony w języku angielskim.

Prelegentami, wśród zaproszonych gości, którzy podzielą się swoim doświadczeniem będą: dr Jannie G.E. Henderickx, dr Andrea Aira Gómez oraz Chelsea Bickley z BiomeBank.

Webinar odbędzie się w dniu 23 listopada 2022 godz. 10:00-12:00 CET.

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa do p. Edyty Cieślakiewicz na adres e-mail: ecieslakiewicz@bentleyinstruments.com lub kontakt pod numerem tel. 607 099 899 do dnia 21.11.2022r.

 

Prelegenci

Dr Jannie G.E. Henderickx
(Centrum Analizy Mikrobiomu i Terapii, Centrum Medyczne Uniwersytetu Leiden)

Temat:„Interakcje obejmujące wiele królestw w kolonizacji i infekcji Clostridioides difficile”

Dr hab. Jannie G.E. Henderickx jest koordynatorem badań w Centrum Analiz Mikrobiomu i Terapeutyki (Centre for Microbiome Analyses and Therapeutics (CMAT)) przy Centrum Medycznym Uniwersytetu w Leiden.

Jannie przeprowadziła badania doktoranckie na Wydziale Mikrobiologii Uniwersytetu i Badań w Wageningen, badając mikrobiom we wczesnym okresie życia wcześniaków. W ramach swoich bieżących badań Jannie zamierza odkryć potencjał kliniczny ludzkiego mikrobiomu. Podejścia bioinformatyczne pozwalają jej na badanie ekologii i funkcji bakterii i grzybów stanowiących mikrobiom człowieka w szerokim spektrum stanów chorobowych.


Dr Andrea Aira Gomez
(Zakład Mikrobiologii Klinicznej, Klinika Szpitalna w Barcelonie)

Temat: „Optymalizacja obróbki stolca w celu maksymalizacji skuteczności zabiegów FMT”

Mikrobiolog, doktor nauk medycznych i badań translacyjnych z doświadczeniem we wdrażaniu FMT w warunkach klinicznych, w tym doborze dawcy kału, przetwarzaniu próbek i bankowaniu kału.


Chelsea Bickley
(BiomeBank, Adelajda, Australia Południowa)

Temat: „Produkcja beztlenowa pierwszego w swojej klasie produktu leczniczego mikrobiomu”

Chelsea Bickley od najmłodszych lat pasjonowała się pomaganiem ludziom w nauce. W 2010 roku ukończyła studia na Flinders University w Adelaide Australia, ze specjalizacją w biochemii i dyplomem z wyróżnieniem. Po kilku latach pracy dołączyła do CSIRO w połowie 2014 roku i była tam przez kilka lat. Podczas swojego pobytu w CSIRO poznała jednego z założycieli BiomeBank, Sama Costello i asystowała w pracy laboratoryjnej przy jego doktoracie na temat FMT w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, co wzbudziło jej zainteresowanie tą dziedziną.

Po zakończeniu pracy w CSIRO dołączyła do zespołu BiomeBank i jest tam od 2020 roku, a w 2021 roku objęła stanowisko Szefa Produkcji.