Nowoczesność w analizie mleka i produktów mleczarskich
Home » Mikrobiologia » Webinar: Hodowla beztlenowa normalnej mikroflory jelitowej człowieka

Webinar: Hodowla beztlenowa normalnej mikroflory jelitowej człowieka

08.06.2021 r.

Od ponad 14 lat firma Don Whitley Scientific dostarcza placówkom klinicznym i badawczym najwyższej jakości komory anaerobowe. W ostatnim czasie użytkownicy prowadzący badania nad Mikrobiomem Człowieka dostrzegli potrzebę  nie tylko precyzyjnej kontroli warunków beztlenowych, ale także możliwości umieszczenia sprzętu wewnątrz własnych stacji roboczych.

Podczas seminarium internetowego zaproszeni prelegenci opowiedzą o badaniach, jakie prowadzą na uniwersytecie The Rowett Institute w Aberdeen oraz Microbiotica w Cambridge. Odbędzie się również wykład głównego specjalisty ds. nauki firmy DWS – dr Andrew Pridmore, na temat zmiennych tolerancji tlenu u różnych szczepów bakterii związanych z mikrobiotą jelitową. W trakcie seminarium obędziemy także sesję skupiającą się na ustawieniach sprzętu oraz na tym, jak grupa The Rowett Institute wykorzystała różne elementy technologii w swojej komorze anaerobowej, aby znacząco zwiększyć ilość wykonywanych eksperymentów.

 

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wyślij swoje dane na adres:
ecieslakiewicz@bentleyinstruments.com

 

Data: Środa, 16 czerwca 2021
Godz.: od 15.00 do 17.00 CEST

Program

 

15:00 Steve Robertson, Dyrektor ds. Sprzedaży, Don Whitley Scientific Wprowadzenie
15:10 dr Petra Louis, The Rowett Institute, University of Aberdeen Wyjaśnienie fizjologii drobnoustrojów jelitowych przy użyciu metod opartych na kulturach.
W swoim wystąpieniu Petra wykorzysta niedawne wyniki badań dotyczące rozkładu błonnika pokarmowego przez drobnoustroje jelitowe i zapotrzebowaniem bakterii jelitowych na witaminy, aby podkreślić siłę eksperymentów z rozwojem bakterii w zrozumieniu aktywności społeczności drobnoustrojów w ludzkim jelicie grubym.
15:30 dr Andrew Pridmore, Główny Specjalista ds. Nauki, Don Whitley Scientific Zmienność tolerancji tlenu wśród szczepów bakteryjnych związanych z prawidłową mikroflorą jelitową.
Andrew opowie o pracach wykonanych w laboratoriach DWS pokazujących zmienną tolerancję tlenową szczepów beztlenowych związanych z mikrobiotą jelitową, w tym patogenów, „normalnej mikroflory”, a ostatnio scharakteryzowano potencjalnie terapeutyczne szczepy
15:45   Przerwa
16:00 dr Anne Neville, Microbiotica Limited Przełożenie precyzji w mikrobiomach na leki transformacyjne i biomarkery.
Wystąpienie Anne skupi się na badaniach przeprowadzonych przez laboratorium Microbiotica nad identyfikacją bakterii jelitowych powiązanych z fenotypem pacjenta z niespotykaną dotąd precyzją w celu opracowania zwalidowanych żywych bakteryjnych środków terapeutycznych i biomarkerów w oparciu o zestawy danych klinicznych.
16:20 Freda Farquharson, University of Aberdeen i Steve Rogerson, Don Whitley Scientific Ewolucja systemu do wysokowydajnego monitorowania wzrostu bakterii.
Freda i Steve szczegółowo opiszą rozwój procesu laboratoryjnego Rowetta, zwiększając poziom ilości badań poprzez manipulację pojedynczymi probówkami i odczytami do możliwości monitorowania beztlenowego wzrostu prawie 1000 inkubacji jednocześnie i bez przerw.
16:35 Daniel Secker, Specjalista ds. Produktu, Don Whitley Scientific Sesja pytań i odpowiedzi
16:50 Steve Robertson Uwagi końcowe
17:00   Zakończenie

 

Prelegenci

 

dr Petra Louis
Petra Louis jest mikrobiologiem molekularnym, która od 2002 roku pracuje w dziedzinie mikrobiologii jelit, żywienia człowieka i zdrowia. Interesuje się prozdrowotnymi skutkami wywieranymi przez ludzką mikrobiotę jelitową, ze szczególnym uwzględnieniem degradacji niestrawnych węglowodanów przez drobnoustroje w diecie, fermentacją i produkcją metabolitów. Petra stosuje szeroki zakres podejść technicznych, w tym mikrobiologię ściśle beztlenową, analizę grupy mikroorganizmów molekularnych w badaniach in vitro i dietetycznych ludzi, technologie omiczne i modelowanie matematyczne, aby wyjaśnić funkcjonalne role różnych drobnoustrojów jelitowych i ich interakcje w społeczności.
dr Anne Neville
Anne Neville kieruje zespołem ds. mikrobiologii w laboratorium Microbiotica, dołączyła do firmy w maju 2017 r., niedługo po jej utworzeniu. Kieruje zespołem specjalizującym się w hodowli drobnoustrojów i zastosowaniu technik genomicznych do mikroflory jelitowej człowieka. Przed dołączeniem do Microbiotica, Anne zajmowała stanowisko podoktoranckie w Wellcome Sanger Institute w Cambridge w Wielkiej Brytanii, pracując nad odkryciem i walidacją stosowania interwencji mikrobiologicznych w zapobieganiu i leczeniu chorób wywoływanych przez patogen jelitowy C. difficile. Wcześniej Anne podjęła badania podoktoranckie nad probiotykami w Instytucie Pasteura w Paryżu we Francji. Anne ma licencjat z genetyki i doktorat z mikrobiologii, oba z University College Cork w Irlandii. Jej badania doktoranckie koncentrowały się na funkcjonalnej genomice bakterii ruchliwych,

dr Andrew Pridmore
Andrew pracuje w DWS od 1991 roku, kiedy dołączył jako nowy absolwent. Następnie ukończył doktorat na temat fenotypowych, metabolicznych i molekularnych odpowiedzi bakterii beztlenowych na ekspozycję tlenową, koncentrując się na bakteriach związanych z chorobami przyzębia. Obecnie zarządza naszym firmowym laboratorium mikrobiologicznym, w którym na co dzień pracujemy z wybrednymi beztlenowcami. Głównym obszarem pracy jest testowanie wrażliwości na antybiotyki beztlenowców na zlecenie naszych klientów zajmujących się badaniami kontraktowymi. . W ostatnich latach Andrew nadzorował również prace nad hodowlą, liczeniem i badaniem wrażliwości wysoce wybrednych szczepów beztlenowców z normalnej ludzkiej mikroflory, które są opracowywane jako żywe produkty bioterapeutyczne.
Freda Farquharson
Freda Farquharson jest asystentem naukowym w Instytucie Rowetta zajmującym się mikrobiologią molekularną od ponad 30 lat. Opracowała i wykorzystuje szereg metod, takich jak mikrobiologia beztlenowa, PCR w czasie rzeczywistym i analiza społeczności molekularnej, aby zbadać funkcjonalne role różnych drobnoustrojów jelitowych.
Steve Rogerson
Steve jest specjalistą technicznym w firmie Don Whitley Scientific Ltd. W ciągu 15 lat pracy w dziale sprzedaży wykorzystał wiedzę zdobytą podczas pracy w mikrobiologii klinicznej w PHLS oraz jako kierownik w laboratorium mikrobiologii kontraktowej do rozwijania relacji z szerokie grono klientów. W ostatnich latach Steve pracował jako specjalista ds. aplikacji, pomagając laboratoriom przejść na automatyzację i pomóc klientom zrozumieć, jakie korzyści mogą przynieść im systemy zautomatyzowane.

 

Organizatorem wydarzenia jest firma Don Whitley Scientific Limited.

www.dwscientific.com

Newsletter
Spodobał Ci się ten artykuł? Zasubskrybuj nasz newsletter, aby otrzymywać więcej podobnych treści, być na bieżąco z najnowszymi produktami oraz ekskluzywnymi ofertami!

Współadministratorem danych jest firma Bentley Polska Sp. z o.o. Twój adres e-mail będzie wykorzystywany jedynie do rozsyłania informacji marketingowych. Zawsze możesz zrezygnować z otrzymywania naszych wiadomości. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres e-mail: iod@bentley.pol.pl