Nowoczesność w analizie mleka i produktów mleczarskich
Home » Seminaria i targi » Webinar: „Badanie mechanizmów chorobowych: postępy w analizie metabolicznej”

Webinar: „Badanie mechanizmów chorobowych: postępy w analizie metabolicznej”

07.06.2023r.

Odkryj najnowsze osiągnięcia w analizie metabolicznej dzięki bezpłatnemu seminarium internetowemu organizowanemu przez firmę Don Whitley Scientific! Ucz się od najlepszych specjalistów, korzystając z aparatu Seahorse Analyser.

Data: 21 czerwca 2023 roku, godz. 15:00-17:00

Weź udział w bezpłatnym WebinariumBadanie mechanizmów chorób: postępy w analizie metabolicznej” z udziałem wiodących specjalistów, którzy używają najnowocześniejszego analizatora Seahorse w fizjologicznie odpowiedniej atmosferze, aby odkryć tajemnice procesów metabolicznych leżących u podstaw chorób.

Odkryj najnowsze osiągnięcia w analizie metabolicznej, uzyskaj wgląd w najnowocześniejsze badania i dowiedz się, jak to potężne narzędzie zmienia nasze rozumienie mechanizmów chorobowych.

Nie przegap tej ekscytującej okazji, aby uczyć się od ekspertów w tej dziedzinie i być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w analizie metabolicznej.

Zarejestruj się teraz i bądź gotów na zagłębienie się w fascynujący świat badań nad metabolizmem!

https://www.eventbrite.co.uk/e/investigating-disease-mechanisms-advancements-in-metabolic-analysis-tickets-620838353227

(Link zostanie wysłany na Twój adres e-mail co najmniej godzinę przed planowanym rozpoczęciem wydarzenia)

 

Agenda

 1. „Połączenie środowiska regulowanego tlenem i analizatora Seahorse w celu zrozumienia współzależności pomiędzy metabolizmem komórkowym a patogenezą choroby.” – Dr Jonathan D Gilthorpe 

  (“Combining an oxygen regulated environment and Seahorse to understand the intersection between cell metabolism and disease pathogenesis.”)

 2. „Badanie mechanizmów dysfunkcji metabolicznych wywołanych niedotlenieniem w modelach chorób neurodegeneracyjnych” – Dr Scott Allen

  “Investigating mechanisms of hypoxic induced metabolic dysfunction in neurodegenerative disease models.”

 3. „Identyfikacja mechanizmów metabolicznych odpowiedzialnych za oporność komórek nowotworowych na promieniowanie i związane z tym możliwości terapeutyczne.” – Dr Johann Matschke

  “Identification of metabolic mechanisms driving cancer cell radiation resistance and associated therapeutic opportunities.”

 4. „Dobrze zdefiniowany problem jest w połowie rozwiązany – opracowanie komory Whitley dostosowanej do analizatora Seahorse XF.” –Evan Kitsell

  “A well-defined problem is half solved – developing a bespoke Whitley Workstation to suit the Seahorse XF Analyser.”

 

Prelegenci

Dr Johanna Matschke

Bioenergetyka raka napędza procesy niezbędne do utrzymania żywotności i wzrostu w niekorzystnych warunkach stresu mikrośrodowiskowego, aby zapewnić przeżycie po radioterapii. Zatem identyfikacja wąskich gardeł metabolicznych wywołanych adaptacją do ostrej lub przewlekłej cyklicznej hipoksji stanowi okazję do interwencji terapeutycznej. Wśród takich energochłonnych komórkowych odpowiedzi na stres jest naprawa wywołanych promieniowaniem pęknięć podwójnej nici DNA (DSBs) oraz równowaga redukcji i równoważniki energii. Jednak dokładny mechanizm i związek między metabolizmem nowotworu, reakcją na uszkodzenie DNA i przeżyciem pozostaje nieuchwytny. Stawiamy hipotezę, że wywołane promieniowaniem specyficzne dla kontekstu podatności metaboliczne stanowią realną strategię terapeutyczną w przypadku uczulenia na promieniowanie.

 

Dr Scott Allen

Dr Allen ma 25-letnie doświadczenie w badaniach akademickich i farmaceutycznych oraz rozległe doświadczenie w stosowaniu nowych podejść do odkrywania mechanizmów dysfunkcji w zdrowiu i chorobach OUN. Głównym celem badawczym jego grupy jest identyfikacja roli dysfunkcyjnego wytwarzania energii w stanach neurodegeneracyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem stwardnienia zanikowego bocznego (ALS). Dr Allen jako pierwszy w tej dziedzinie zastosował bioanalizator XF i fenotypowe badanie przesiewowe metabolizmu OmniLog™ w celu zidentyfikowania nowych szlaków dysfunkcji metabolicznych w ludzkich modelach ALS. Głównym celem jego laboratorium jest opracowanie terapeutycznych strategii żywieniowych poprzez połączenie mechanistycznego profilowania metabolicznego w modelach komórkowych z odkrywaniem markerów metabolicznych w płynach biologicznych pacjentów.

 

Dr Jonathan D. Gilthorpe

Dr Jonathan D. Gilthorpe jest profesorem nadzwyczajnym Neuronauki eksperymentalnej na Wydziale Integracyjnej Biologii Medycznej (IMB) Uniwersytetu w Umeå, Szwecja.

Badania dra Jonathana obejmują wykorzystanie modeli komórkowych do zrozumienia patogenezy choroby, ze szczególnym uwzględnieniem choroby neuronu ruchowego ALS, w której procesy zależne od tlenu przecinają się z dysfunkcją metaboliczną. Połączenie modeli komórek pochodzących od pacjentów z możliwościami testów przepływu metabolicznego Seahorse i regulowanym środowiskiem tlenowym to ważne podejście, o którym dr Jonathan opowie w swojej prezentacji.