Nowoczesność w analizie mleka i produktów mleczarskich
Home » Asortyment » Amyloid A – nowy silny biomarker do wczesnego wykrywania mastitis

Amyloid A – nowy silny biomarker do wczesnego wykrywania mastitis

25.07.2019 r.

Oparty na metodzie ELISA i opracowany przez Tridelta Development Limited. Test MAA ma na celu pomiar ilości amyloidu A w mleku surowym do wczesnej diagnozy mastitis, dbając o kondycję stada poprzez m.in. ograniczenia stosowania antybiotyków.

Amyloid A jest jednym z pierwszych białek wytwarzanych w mleku po zakażeniu gruczołu mlekowego. Stężenie MAA może zwiększyć się nawet 1000-krotnie w miejscowym zapaleniu i wykazano, że spada gwałtownie po wyzdrowieniu. W rezultacie stanowi użyteczny marker do wykrywania zarówno klinicznego, jak i subklinicznego zapalenia wymienia u bydła mlecznego.

Newsletter
Spodobał Ci się ten artykuł? Zasubskrybuj nasz newsletter, aby otrzymywać więcej podobnych treści, być na bieżąco z najnowszymi produktami oraz ekskluzywnymi ofertami!

Współadministratorem danych jest firma Bentley Polska Sp. z o.o. Twój adres e-mail będzie wykorzystywany jedynie do rozsyłania informacji marketingowych. Zawsze możesz zrezygnować z otrzymywania naszych wiadomości. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres e-mail: iod@bentley.pol.pl