Nowoczesność w analizie mleka i produktów mleczarskich
Home » Mikrobiologia » Specjalna komora hipoksyjna Whitley GMP stworzona na indywidualne potrzeby klienta

Specjalna komora hipoksyjna Whitley GMP stworzona na indywidualne potrzeby klienta

02.01.2024 r.

Komory do hipoksji Whitley GMP Hypoxystation zostały specjalnie zaprojektowane do stosowania jako izolatory czystego powietrza w procesach zgodnych z Dobrą Praktyką Produkcyjną (GMP). 

Ten typ stacji roboczej zapewnia czystość powietrza klasy A (EU GMP) i łączy w sobie sterylny, hipoksyjny, jednokierunkowy przepływ powietrza, zwiększone ciśnienie robocze i fizyczną izolację, aby zapewnić wysoce skuteczną ochronę produktu. Ze względu na to, że jest to całkowicie zamknięty system izolatora z recyrkulacją, stanowisko robocze można umieścić w pomieszczeniu o czystości powietrza klasy D, podczas użytkowania zgodnego z GMP.

Ten hipoksyjny izolator ma konstrukcję modułową i można go łączyć z innymi modelami komór marki Whitley, tworząc linię produkcyjną, która gwarantuje, że środowisko hodowli komórkowej  nigdy

nie zostanie naruszone od początku do końca procesu produkcyjnego.

Dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi ekranu dotykowego komory GMP umożliwiają użytkownikowi ścisłą kontrolę zawartości tlenu (0,1% do 20,9%), dwutlenku węgla (0,1% do 15,0%), wilgotności (do 80% RH) i temperatury (od temp. otoczenia do 40°C).

Poziomy czystości atmosfery w komorze hipoksyjej Whitley GMP Hypoxystation znacznie przekraczają standard przemysłowy klasy ISO 5 (zarówno w stanie spoczynku, jak i podczas pracy) dzięki jednokierunkowemu systemowi przepływu powietrza, filtracji HEPA i wysoce wydajnemu systemowi wentylatorów. 

Zastosowania niniejszej komory Whitley GMP Hypoxystation mieszczą się w dziedzinie terapii komórkowej i genowe. Obejmuje to zarówno tworzenie komórek macierzystych, terapie przeciwnowotworowe wymagające niedotlenienia i zastosowania komórek T. Badania te zajmują obecnie wiodące miejsce w profilaktyce chorób, takich jak nowotwór, reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca, choroba Parkinsona i choroba Alzheimera.

Whitley GMP Processing Suite – modułowe rozwiązania dla Twoich potrzeb

Whitley GMP Processing Suite (WGMPPS) to modułowy system łączący różne komory hipoksyjne i izolatory GMP dostosowany do potrzeb Twojego procesu. Oprócz możliwości wyboru dwóch rozmiarów standardowej śluzy powietrznej (17,5 lub 43 litrów), modele H135 i H155 można łączyć ze specjalnie zaprojektowanymi śluzami trójdrożnymi, aby zapewnić zestaw dostosowany do przetwarzania na potrzeby produkcji ATM. 

Możesz potrzebować na przykład obszaru inkubacji, sekcji chłodniczej do przechowywania pożywek oraz obszaru przetwarzania komórek „wysokiego ryzyka”, które będą współpracować ze sobą, aby umożliwić manipulację w bezpiecznym, kontrolowanym i wolnym od zanieczyszczeń środowisku. 

DWS będzie współpracować z Tobą na wszystkich etapach projektowania, specyfikacji, budowy i instalacji, aby upewnić się, że system przetwarzania WGMPPS będzie idealny dla Twojego konkretnego zastosowania. 

Przykład zastosowania Whitley GMP Processing Suite

Izolator jest potrzebny klientowi zajmującemu się biofarmaceutykami na etapie klinicznym, opracowującemu innowacyjne produkty do immunoterapii nowotworów oparte na platformie receptorów komórek T, które pomagają identyfikować cele nowotworowe. Przetwarzanie komórek obarczone wysokim ryzykiem wymaga utrzymywania bezpiecznego i wolnego od zanieczyszczeń środowiska, które umożliwia ukończenie dużej części przetwarzania bez usuwania próbek komórek z precyzyjnie kontrolowanego środowiska.

Whitley GMP Processing Suite zapewnia środowisko, w którym można przeprowadzić modyfikację komórek macierzystych i różnicowanie tych komórek w celu wytworzenia komórek T, które można wprowadzić z powrotem do organizmu pacjenta za pomocą dostępnego rozwiązania, którego celem będzie zmiana własnego układu odpornościowego organizmu w celu zwalczania raka.

Specjalnie dostosowany system przetwarzania WGMPPS umożliwia manipulację komórkami i inkubację w izolatorze klasy A bez ryzyka skażenia podczas przenoszenia. System ten umożliwia również odkażanie wszystkich obszarów zestawu, w tym śluz powietrznych używanych do przenoszenia materiałów eksploatacyjnych. Jako całkowicie zamknięty, recyrkulacyjny system izolacyjny z odkażaniem VHP, zestaw ten może być używany w środowisku klasy D. Metoda ta jest ekonomicznie bardziej opłacalna w porównaniu z tradycyjną manipulacją komórkami, którą zwykle przeprowadza się w otwartej komorze laminarnej klasy A w środowisku klasy B z oddzielnym inkubatorem i rygorystycznym procesem czyszczenia pomiędzy transferami. Pakiet GMP Processing Suite jest więc bardzo rentownym rozwiązaniem.

Fot. Don Whitley Scientific
Newsletter
Spodobał Ci się ten artykuł? Zasubskrybuj nasz newsletter, aby otrzymywać więcej podobnych treści, być na bieżąco z najnowszymi produktami oraz ekskluzywnymi ofertami!

Współadministratorem danych jest firma Bentley Polska Sp. z o.o. Twój adres e-mail będzie wykorzystywany jedynie do rozsyłania informacji marketingowych. Zawsze możesz zrezygnować z otrzymywania naszych wiadomości. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres e-mail: iod@bentley.pol.pl