Nowoczesność w analizie mleka i produktów mleczarskich
Home » Mikrobiologia » Małe komory anaerobowe z wielkimi pomysłami

Małe komory anaerobowe z wielkimi pomysłami

27.01.2023r.

Coraz większym zainteresowaniem na rynku światowym cieszą się beztlenowe komory anaerobowe, które zostały stworzone przez specjalistów firmy Don Whitley Scientific z myślą o mniejszych przedsiębiorstwach, poszukujących nieco bardziej kompaktowych rozwiązań. Zaprojektowane w ten sposób komory Whitley A20 oraz Whitley A25 posiadają takie same precyzyjne parametry kontroli jak ich większe odpowiedniki. Jeżeli kiedykolwiek chciałeś posiadać komorę, ale borykasz się z problemami braku przestrzeni w zbyt małym laboratorium, ta seria jest dla Ciebie.

Komory anaerobowe Whitley A20 oraz A25 to nasze najmniejsze komory beztlenowe i doskonały krok naprzód w stosunku do używania słojów beztlenowych. Pomimo niewielkich rozmiarów, nasze produkty zapewniają te same doskonałe warunki do posiewu, inkubacji i badania próbek bez narażenia na tlen atmosferyczny.

W przeciwieństwie do słojów, komora umożliwia monitorowanie płytek z dowolną częstotliwością bez ryzyka dla próbek. Whitley A20 może pomieścić do 270 x 90 mm szalek Petriego, natomiast Whitey A25 do 340 szalek – przy jednoczesnym zachowaniu dużego obszaru roboczego. Urządzenia są również bardzo ekonomiczne w eksploatacji w porównaniu ze słojów próżniowymi, zużywając mniej materiałów i generując mniej odpadów.

Komora A20 jest wyposażony w dwa owalne, wielofunkcyjne porty membranowe, a przez każdy z nich można przenieść do 10 szalek Petriego o wymiarach 90 mm w tym samym czasie. Na życzenie klienta Whitley A25 może zostać wyposażony w porty natychmiastowego dostępu lub konwencjonalne porty owalne. Urządzenie posada także 6-litrową śluzę (airlock) do przenoszenia szalek Petriego lub innego sprzętu w zaledwie 20 sekund. System letterbox (dodatkowa opcja) to idealny system służacy do szybkiego wprowadzania pojedynczej płytki lub drobnego sprzętu.

Kolorowy ekran dotykowy pełni rolę wizualnego wyświetlacza bieżących parametrów takich jak Ekran dotykowy komory Whitley A20temperatura i wilgotność panujących wewnętrz komory. Jego interfejs ułatwia sterowanie i obsługę urządzenia. Dodatkowe opcje obejmują dostęp zdalny, stół na kółkach, automatyczne pobieranie danych oraz monitorowanie warunków beztlenowych i stanu katalizatora w celu zagwarantowania optymalnych warunków wzrostu.

Whitley A20 Whitley A25

Te stacje robocze mogą być używane zarówno do zastosowań beztlenowych, jak i mikrotlenowych, poprzez zmianę rodzaju gazu. Aby dowiedzieć się więcej na temat produktów, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.