Nowoczesność w analizie mleka i produktów mleczarskich
Home » Mikrobiologia » Praca z komorami Whitley do hodowli bakterii w warunkach hipoksji

Praca z komorami Whitley do hodowli bakterii w warunkach hipoksji

29.03.2021 r.

Firma Don Whitley Scientific zawsze dążyła do osiągnięcia statusu najbardziej innowacyjnego producenta sprzętu naukowego. Z biegiem lat umiejętnie i konsekwentnie rozwijała swoje gałęzie produkcyjne o kolejne rozwiązania. W obecnej chwili posiada najszerszą na świecie ofertę komór stanowiącą nowoczesną opcję dla branży mikrobiologii i hodowli komórkowych.

Poza komorami anaerobowymi Don Whitley Scientific wprowadził także produkty dla dosyć specyficznej dziedziny, jaką jest przeprowadzanie eksperymentów w warunkach hipoksji. Badacze na ogół mogą korzystać z inkubatorów wyłącznie w celu przechowywania próbek w warunkach niedotlenienia. Takie rozwiązanie może jednak powodować problemy w przypadku zakłócenia warunków inkubatora – zwykle gdy drzwiczki inkubatora są otwierane w celu dodania lub usunięcia próbek i sprzętu.

Kiedy inkubatory nie są dobrym rozwiązaniem

W swojej wypowiedzi dla DWS Brad Woulters, profesor w Zakładzie Biofizyki Medycznej i Radioterapii Onkologicznej na uniwersytecie w Toronto mówi:

„Zwykłe inkubatory nie nadają się do pracy. Przy każdorazowym otworzeniu drzwiczek, stężenie tlenu zmienia się diametralnie, a komórki przechodzą przez fale deoksygenacji i natlenienia.”

Tego typu kwestie mogą następnie doprowadzić do uzyskania niedokładnych wyników i potencjalnie zagrozić eksperymentom. Dlatego właśnie komory do hipoksji Whitley Hypoxystation są idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach.

Praca na stacji roboczej Whitley

Profesor Giovanni Mann z King’s College w Londynie opowiada o zaletach pracy na komorze Whitley H35

„Stacja robocza do hipoksji Whitley dostarczyła nam system, który pozwala dokładnie kontrolować stężenie tlenu. Możemy manipulować komórkami w warunkach niskiego poziomu tlenu i kontynuować eksperymenty w ściśle określonych warunkach środowiskowych. Konstrukcja stanowiska pozwoliła nam również na zastosowanie innego niezbędnego wyposażenia wewnątrz komory, takiego jak tlenomierze czy mikromanipulatory.” 

W przeciwieństwie do inkubatorów, w których próbki są umieszczane na kilka dni przeważnie bez możliwości interakcji użytkownika, stacje robocze Whitley są zaprojektowane specjalnie dla naukowców, którzy chcą wykonywać zadania bezpośrednio wewnątrz komory. Urządzenia Don Whitley posiadają wachlarz opcjonalnych funkcji i zalet pozwalających na przeprowadzanie eksperymentów przy użyciu dodatkowego sprzętu umieszczanego w komorze dzięki zdejmowalnemu frontowi.

Referencje z całego świata

Dbając o wysoką jakość usług, Don Whitley Scientific oferuje gamę swoich produktów we wszystkich zakątkach świata. W australijskim Victor Chang Cardiac Research Institute komora wykorzystywana jest do badań  nad zmniejszeniem częstotliwości wpływania różnych czynników na choroby serca. Z kolei w  zespole prowadzonym przez dr Dunn zasadnicze znaczenie ma precyzyjna kontrola tlenu, dwutlenku węgla, temperatury i wilgotności. Naukowiec wspomina, że dzięki komorze Whitley H35 uzyskuje „bardzo dokładne i powtarzalne wyniki”. 

Bentley Polska od wielu lat jest oficjalnym dystrybutorem firmy Don Whitley Scientific na teranie Polski. Poza sprzedażą wysokiej jakości asortymentu mikrobiologicznego, świadczymy naszym klientom także doradztwo oraz usługi związane z odpowiednim doborem sprzętu, instalacją oraz ich obsługą.

Newsletter
Spodobał Ci się ten artykuł? Zasubskrybuj nasz newsletter, aby otrzymywać więcej podobnych treści, być na bieżąco z najnowszymi produktami oraz ekskluzywnymi ofertami!

Współadministratorem danych jest firma Bentley Polska Sp. z o.o. Twój adres e-mail będzie wykorzystywany jedynie do rozsyłania informacji marketingowych. Zawsze możesz zrezygnować z otrzymywania naszych wiadomości. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres e-mail: iod@bentley.pol.pl