Nowoczesność w analizie mleka i produktów mleczarskich
Home » Mikrobiologia » Komora mikroaerobowa Whitley M35 rozpoczęła pracę w Leeds Teaching Hospitals

Komora mikroaerobowa Whitley M35 rozpoczęła pracę w Leeds Teaching Hospitals

01.06.2022r.

Leeds Teaching Hospital NHS Trust stanowi sieć szpitali działających na terenie północnej Anglii i świadczących usługi w dziedzinie badań nad nowotworami, neurochirurgii, chirurgii serca oraz transplantacji narządów. Trust pozostaje długoletnim klientem firmy Don Whitley Scientific – dotychczas korzystał z komory do hodowli komórkowej VA500 w specyficznych warunkach tlenowych. W ostatnim czasie instytucja zaopatrzyła się w najnowsze urządzenie Whitley M35, rozszerzając tym samym zakres badań.

Liam Burns, starszy inżynier biomedyczny w Leeds Teaching Hospitals poinformował, że komora anaerobowa VA500 wykorzystywana jest do hodowli dużej ilości próbek klinicznych pacjentów, w szczególności Campylobacter; E. coli i C jejuni. Opracowany przez firmę DWS model komory M35 stanowi połączenie niezawodności i spójności z poprzednich generacji. Nowe funkcje pozwalają zaś na większą kontrolę nad wytworzonymi warunkami środowiskowymi wewnątrz komory, a co za tym idzie lepszą jakością przeprowadzanych badań. Według przedstawiciela szpitala szczególne znaczenie ma śluza: „jest znacznie wygodniejsza niż porty zastosowane w poprzednim modelu. Dzięki temu zastosowaniu, możemy za każdym razem przenosić więcej płyt do wnętrza komory bez konieczności przepuszczania ich przez porty. Wydaje się, że wahania zawartości procentowej powietrza nie występują w ogóle, albo są prawie niezauważalne. Jest to prawdopodobnie spowodowane znacznie mniejszą utratą gazu z powodu każdorazowego przepłukiwania śluzy w porównaniu ze starymi portami.”.

Liam wspomina także, że nastąpiła znacząca różnica w zużyciu gazu, w szczególności zmniejszenia zużycia azotu. Laboratorium zadowolone jest także z funkcji łatwej zmiany stężenia gazu.

Na pytanie o korzyści z zastosowania nowych statywów na płytki w komorze M35, szczególnie przydatne okazały się paski blokujące [znaczniki uchwytów do szalek Petriego], których można użyć do zapobiegania wypadaniu płytek ze statywów. Doceniona została także funkcja rejestrowania danych stosowana do wykrywania trendów i odchyleń mogących pomóc wyjaśnić wszelkie problemy z wynikami.

Wspomniano również o minimalizacji pracy związanych konserwacją sprzętu M35 w porównaniu z produktami innych producentów. Produkty DWS okazały się pod tym kątem nieporównywalnie lepsze.

Leeds Teaching Hospitals NHS Trust zdecydował się kontynuować swoją wieloletnią współpracę z firmą Don Whitley Scientific. Liam Burns stwierdził, że szpital zyskuje na stosowaniu tego sprzętu. Są to „świetna obsługa klienta, szybka reakcja na problemy ze sprzętem i wiedza, jaką mamy teraz w Leeds. Wydaje się, że nasi inżynierowie są szczęśliwi, mogąc pójść o krok dalej, aby zapewnić satysfakcję klienta”.