Nowoczesność w analizie mleka i produktów mleczarskich
Home » Seminaria i targi » Webinar: Wpływ niedotlenienia na biologię guzów i zdrowych komórek

Webinar: Wpływ niedotlenienia na biologię guzów i zdrowych komórek

07.10.2021 r.

Zapraszamy do udziału w webinarze:

Effects of Hypoxia on the Biology of Tumours and Normal Cells

„Wpływ niedotlenienia na biologię guzów i zdrowych komórek”

Data:  środa, 20 października 2021
Czas:  od 15.00 do 17.00 CEST

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wyślij swoje dane na adres:
ecieslakiewicz@bentleyinstruments.com

Na zakończenie spotkania odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi na żywo.

Program

  Wprowadzenie
Karen J Kirkby,
University of Manchester
„Terapia protonowa o ultrawysokiej dawce”.
Ernestina Schipani,
University of Pennsylvania
„Jak upośledzenie funkcji mitochondriów może poprawić przeżycie niedotlenionych chondrocytów”
  Przerwa
Ester Hammond,
University of Oxford
„Reakcja na cykliczne niedotlenienie i jak może to prowadzić do zwiększonej aktywności APOBEC.”
Mike Merchant and John Warmenhoven, 
University of Manchester,
Evan Kitsell, 
Don Whitley Scientific
„Dobrze zdefiniowany problem to problem rozwiązany w połowie – spostrzeżenia uzyskane w wyniku  udanej współpracy w ramach projektu.”
  Sesja pytań i odpowiedzi
  Zakończenie

Prelegenci

  Ester Hammond

Profesor Ester Hammond obroniła doktorat w Szkole Nauk o Raku, Uniwersyt w Birmingham (School for Cancer Sciences, University of Birmingham). Następnie przyjęła stanowisko stypendysty po studiach doktoranckich w Zespole Onkologii Molekularnej na Wydziale Medycyny Klinicznej Uniwersytetu w Cambridge (University of Cambridge School of Clinical Medicine), zanim przeniosła się do USA, aby dołączyć do Zakładu Radiologii Onkologicznej na Uniwersytecie Stanforda – najpierw jako doktor habilitowany, a następnie pracownik naukowy. Do Instytutu Oksfordzkiego dołączyła w 2007 roku.

Karen Kirkby

Profesor Karen Kirkby prowadzi badania nad PBT i FLASH w Uniwersytecie w Manchester i The Christie Hospital. Badania te mają na celu sprostanie kluczowym wyzwaniom naukowym i technologicznym terapii protonowej. Obejmują one opracowanie modeli, które umożliwiają biologiczną optymalizację dawki protonu dla guza i jego mikrośrodowiska. Badania te dotyczą również analizy opcji weryfikacji zasięgu protonów i wyznaczania mocy hamowania. Zespół, krórym kieruje liczy około 40 osób. Prowadzi również https://protonspire.eu

Karen otrzymała wiele grantów o łącznej wartości ponad 28 milionów funtów od wielu fundatorów, organizacji charytatywnych i przemysłu. Ma na swoim koncie ponad 200 publikacji, w tym w „Nature”. Karen jest autorką tekstów dla magazynów popularnonaukowych i jest zaangażowana w prowadzenie akcji informacyjnych.

Ernestina Schipari

dr n. med. Ernestina Schipani jest Profesorem Chirurgii Ortopedycznej Williama Wikoffa Smith’a na Wydziale Medycznym Perelman Uniwersytetu w Pensylwanii (University of Pennsylvania-Perelman School of Medicine).

Uzyskała tytuł magistra i doktora w Szkole Studiów Zaawansowanych im. Św. Anny na Uniwersytecie w Pizie we Włoszech.

Ukończyła przewód habilitacyjny w MGH-Harvard Medical School, gdzie następnie zdobywając kolejne szczeble ścieżki kariery, została profesorem nadzwyczajnym. Została zatrudniona na stanowisku Profesora zwyczajnego Chorób Wewnętrznych na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Indiana (Indiana University-Medical School), a później podjęła pracę na Uniwersytecie w Michigan, Wydział Medyczny (University of Michigan Medical School) jako profesor zwyczajny Chirurgii Ortopedycznej, Medycyny oraz Biologii Komórkowej i Rozwojowej.

Na początku swojej kariery dr Schipani odkryła, że ​​mutacje aktywujące receptor PTHR1 powodują chorobę Jansena. Następnie zapoczątkowała pogląd, że szlaki sterowane niedotlenieniem kontrolują rozwój szkieletu. Jej laboratorium ustaliło nowe zasady w szerszych dziedzinach receptorów sprzężonych z białkami G i biologii hipoksji. Amerykański Instytut Zdrowia (NIH) finansuje jej badania jako niezależnego naukowca od 1997 r.  Jest członkiem ASBMR od 1992 r., a od 2005 r. członkiem ASCI.

W 2019 r. została laureatką nagrody ASBMR Paula Stern Achievement Award. Dr Schipani jest autorem ponad 150 publikacji.

 

Organizatorem wydarzenia jest firma Don Whitley Scientific Limited.

www.dwscientific.com

Newsletter
Spodobał Ci się ten artykuł? Zasubskrybuj nasz newsletter, aby otrzymywać więcej podobnych treści, być na bieżąco z najnowszymi produktami oraz ekskluzywnymi ofertami!

Współadministratorem danych jest firma Bentley Polska Sp. z o.o. Twój adres e-mail będzie wykorzystywany jedynie do rozsyłania informacji marketingowych. Zawsze możesz zrezygnować z otrzymywania naszych wiadomości. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres e-mail: iod@bentley.pol.pl