Nowoczesność w analizie mleka i produktów mleczarskich
Home » Asortyment » Whitley AtmoGen – nowy automatyczny system napełniania słojów gazem

Whitley AtmoGen – nowy automatyczny system napełniania słojów gazem

24.01.2024r.

Ogłaszamy wprowadzenie na rynek naszego najnowszego produktu Whitley AtmoGen –  udoskonalonego automatycznego systemu napełniania słojów gazem.

Dzięki odświeżonej, nowoczesnej grafice, specjalnie zaprojektowanemu oprogramowaniu i opcjonalnemu podwójnemu podłączeniu gazu, AtmoGen może generować różne atmosfery: beztlenową, mikroaerobową i kapnofilną – i to w najwygodniejszy, najszybszy i opłacalny sposób. Jednym z głównych ulepszeń jest to, że system ten może wypełniać atmosferą trzy słoje jednocześnie.

Jest łatwy w użyciu, nie wymaga zaawansowanego szkolenia operatora i może być używany z posiadanymi już słojami beztlenowymi (przy użyciu zestawu adaptera).

Więcej nowych funkcji:

  • W komplecie z opcjonalną kontrolą katalizatora, sprawdzającą jego wydajność.
  • Trzy razy szybszy niż inne dostępne na rynku w standardowym cyklu beztlenowym.
  • Nowa, ergonomiczna konstrukcja z uchwytami ułatwiającymi manewrowanie.
  • Idealny do zastosowania z pudełkiem inkubacyjnym Whitley Incubation Box
  • Działa z katalizatorem wielokrotnego użytku
  • Złącza USB i Ethernet
  • Umożliwia podłączenie niemal każdej drukarki.
  • Rejestrowanie danych – archiwizacja do 90 dni.

Fakty i liczby

Pojedynczy cykl mikroaerobowy trwa zaledwie 19 sekund (w porównaniu do dostępnych na rynku systemów 2 minuty i 35 sekund). Pojedynczy cykl beztlenowy – bez kontroli katalizatora – z AtmoGenem trwa 1 minutę i 55 sekund (w porównaniu do 6 minut i 50 sekund konkurencyjnych systemów). Cykl kapnofilny trwa zaledwie 3 sekundy.

Obliczyliśmy*, że jeśli przetwarzasz 30 próbek dziennie, koszt eksploatacji AtmoGen wynosi mniej niż 600 GBP rocznie, podczas gdy korzystanie z pakietów gazowych („gas packs”) kosztuje 3580 GBP rocznie. Na tej podstawie koszt AtmoGenu może zwrócić się w czasie krótszym niż dwa lata.

Whitley AtmoGen zalety

Potrzebujesz więcej informacji?

W naszej ofercie dostępne są urządzenia do osobistych demonstracji, dlatego prosimy o kontakt z naszym zespołem sprzedaży w celu uzyskania dalszych informacji. Pamietaj, że AtmoGen idealnie nadaje się do stosowania z pudełkiem inkubacyjnym Whitley Incubation Box (jedno pudełko jest dostarczane z każdym AtmoGenem).

*Dane obliczono na podstawie cen BOC, DWS i Thermo Fisher

Odkryj przyszłość kontrolowanych atmosfer dzięki systemowi Whitley AtmoGen i pudełka inkubacyjnemu Whitley Incubation Box.