Nowoczesność w analizie mleka i produktów mleczarskich
Home » Asortyment » Rodzaje testów do wykrywania substancji hamujących w mleku

Rodzaje testów do wykrywania substancji hamujących w mleku

01.09.2021 r.

Bioeasy jest przedsiębiorstwem założonym w 2007 roku o wysokich standardach technologicznych, działającym w sektorze bezpieczeństwa żywności, badania chorób zwierzęcych oraz diagnostyki klinicznej. Od początku działalności nieustannie dąży do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w kwestiach badania mleka. Pozostałości antybiotyków, zafałszowania, mykotoksyny i pestycydy w mleku mają znaczący wpływ na rozwój chorób u ludzi, mogą powodować alergię oraz nadwrażliwość.

Powyższe aspekty stanowią poważny problem dla przemysłu mleczarskiego, ponieważ pozostałości antybiotyków mogą hamować lub spowalniać kulturę starterową w produkcji jogurtu i sera – co może prowadzić do poważnych strat w zakładzie produkcyjnym. Poprzez współpracę z hodowcami oraz przetwórcami firma Bioeasy opracowała zestaw pasków testowych do oznaczania pozostałości różnych grup antybiotyków w mleku.

Testy paskowe pojedyncze

Testy paskowe pozwalające na wykrycie poszczególnych rodzajów antybiotyków w mleku surowym, mleku pasteryzowanym, pełnotłustym mleku w proszku oparciu o technologię immunochromatografii oraz użyciu złota koloidalnego.

Za ich pomocą można wykryć obecność takich antybiotyków jak: beta-laktamy, beta-laktamazę, chloramfenikol, tetracykliy, sulfonamidy, aflatoksynę M1, deksametazon, gentamycyny, fluorochinolony, melaminę, trimetoprim, sulpiryd / dipyron / metamizol.

Test można wykonać w 8 minut.

Testy paskowe 2in1

Najpopularniejsze w Polsce testy paskowe służące do wykrywania dwóch różnych grup antybiotyków. Szybkość oraz łatwość wykonania, sprawia że badania można wykonywać zarówno w laboratorium, jak i przez pracownika ciężarówki podczas odbioru mleka od hodowcy.

Bardzo prosty w odczycie test można wykonać w ciągu 8 minut. Dostępne są następujące rodzaje zestawów

 • Beta-laktamy i tetracykliny
 • Beta-laktamy, cefaleksyna i tetracykliny
 • Beta-laktamy i Cefaleksyna

Testy paskowe 3in1

Zestawy pasków testowych pozwalających na badanie zawartości trzech rodzajów grup antybiotyków. Firma Bioeasy posiada w ofercie następujące produkty:

 • Beta-laktamy, sulfonamidy i tetracykliny
 • Amino 3w1 – wykrywanie i rozróżnianie streptomycyny, dihydrostreptomycyny, gentamycyny oraz neomycyny w mleku
 • Makrolid 3w1 – wykrywania i rozróżniania erytrocyny, linkomycyny, tylozyny oraz tylmikozyny w mleku

Testy paskowe 4in1

Paski testowe pozwalające na oznaczanie aż czterech rodzajów antybiotyków w mleku. Czas badania to 12 minut. Do wyboru następujące zestawy:

 • Beta-laktamy, Streptomycyna, Chloramfenikol i Tetracykliny
 • Melamina, Beta-laktamy, Cefaleksyna i Tetracykliny

Główne cechy testów firmy Bioeasy

 • Posiadają niezbędne certyfikaty i walidacje
  Zatwierdzone przez polski Państwowy Instytut Weterynaryjny (PIWET), ILVO, CECALAIT, MPI, PCT, IAF, AOAC International, International Association for Food Protection oraz AQSIQ. Testy zgodne z normą ISO 9001:2008 oraz przepisami EU, CODEX, FDA and SFDA.
 • Do zastosowania z każdym rodzajem mleka
  Testy można wykonywać na mleku surowym, mleku pasteryzowanym, pełnotłustym mleku w proszku – pochodzących zarówno od krowy, bawołu, owcy, kozy czy klaczy
 • Szybkość i prostota wykonywania
  W zależności od rodzaju, test można wykonać w zaledwie kilka minut. Do zastosowania zarówno przez pracownika w laboratorium, jak i kierowcę cysterny odbierającego mleko od hodowcy. Paski zapewniają wyraźny odczyt wizualny.
 • Oznaczanie i różnicowanie grup antybiotyków
  W zależności od potrzeb oferujemy szeroką gamę produktów umożliwiających wykrywanie pojedynczych grup antybiotyków, jak i dwóch, trzech oraz czterech grup jednocześnie.
 • Opłacalność
  Stosowanie naszych testów zapewnia szybki wzrost inwestycji. W jednym zestawie znajduje się 96 testów.
 • Wyposażenie dodatkowe
  Oferujemy zestaw kompleksowych czytników oraz inkubatorów usprawniających przeprowadzanie badań.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani naszymi testami i chcecie poznać więcej szczegółów na ich temat, to zapraszamy do kontaktu telefonicznego na numer 22 863 90 42 oraz adres korespondencyjny e-mail bentleypl@bentleyinstruments.com

Newsletter
Spodobał Ci się ten artykuł? Zasubskrybuj nasz newsletter, aby otrzymywać więcej podobnych treści, być na bieżąco z najnowszymi produktami oraz ekskluzywnymi ofertami!

Współadministratorem danych jest firma Bentley Polska Sp. z o.o. Twój adres e-mail będzie wykorzystywany jedynie do rozsyłania informacji marketingowych. Zawsze możesz zrezygnować z otrzymywania naszych wiadomości. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres e-mail: iod@bentley.pol.pl